Popis lekcí a obtížností

začátečníci I

začátečníci II

začátečníci III

začátečníci IV

1. ročník

2. ročník

pránájáma

cvičení místo oběda

jóga 50+ (over 50)

cvičení pro ženy (vč.gyn. + gravid.)

zdravotní cvičení: VERTEBRO

děti jóga 9-14 let

senioři + zdravotní cvič.

senioři

čchi-kung

Zkušenost proudící prány a hlubokého uvolnění (nejen) pro adepty jógy Zkušenost proudění energie (prány, čchi) v ásanách posouvá jejich praxi na zcela novou úroveň. Díky ní dokážeme ásany správně postavit a vydržet v nich s minimálním úsilím, neseni jen silným proudem své prány. Skrze uvolnění, které proudění energie umožňuje, si uvědomíme, že do praxe ásan často vkládáme přílišné úsilí, že jsme v nich napjatí a nemůžeme tak využít všechen přínos, které nám jejich cvičení nabízí. Uvolnění a schopnost pracovat s vnitřní energií pak oceníme nejen při cvičení jógy, ale při všem, co v životě děláme a zažíváme.
Komu je kurz určen:
Každému bez ohledu na věk či zdravotní omezení. Předchozí znalost jógy ani čchi-kung není pro účast potřebná.
Co s sebou:
Veškeré pomůcky potřebné pro cvičení jsou k dispozici na místě. Cvičí se v pohodlném, volnějším oděvu a botách s rovnou (nešpinící) podrážkou určených pro použití uvnitř.
Kdo kurz vede:
Kurz povede hlavní instruktor stylu Orel v hnízdě Dr. Pavel Simon, který jej přivezl do České republiky a již 17 let se věnuje jeho praxi i výuce. Přínos čchi-kung pro cvičení jógy dobře zná, protože cvičí i Iyengarovu jógu. V minulosti vedl společně s Vaškem a Maruškou Hoškovými letní kurzy kombinující obě tato cvičení.
Kde se dozvíte další informace o čchi-kung Orel v hnízdě:
Více se o cvičení čchi-kung Orel v hnízdě dozvíte na stránkách www.orelvhnizde.cz nebo z videí na Youtube (http://www.youtube.com/user/orelvhnizde). Pavel Simon